Domů / Doplňky stravy

Ovosan cps.90


Žádné hodnocení. Kód: 8594022100159 Produktové číslo: 8594022100159
Doplněk stravy, který obsahuje směs biologicky aktivních fosfolipidů, které byly původně izolovány z vaječných embryí.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
Produkt je zařazen do skupiny potravních doplňků bez schválených léčivých účinků. Nejedná se o lék. Nenahrazuje pestrou stravu. Dodržujte doporučené denní dávky. Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladovat při teplotě do 25°C, na suchém a tmavém místě.
2.399,00 Kč , plus doprava
 
Ovosan cps.90

 

Úvod

Přípravek OVOSAN je suspenzí Biologicky Aktivních Fosfolipidů BAF®. Fosfolipidy obecně představují skupinu látek obsahujících glycerol, mastné kyseliny a kyselinu fosforečnou. V těle (organismu) zastávají řadu významných funkcí. Jsou nezbytnou složkou živočišných i rostlinných organismů, kde jsou jednak přítomny jako součást buněčných a vnitrobuněčných membrán, jednak jako součást lipoproteinů. Velký význam mají v nervových tkáních, hlavně v mozku.1) Fosfolipidy BAF® jsou obsaženy v buněčných membránách, ve svalech, srdci, ledvinách, plicích, nervovém systému a v krevním řečišti.2) Protože se lidský organismus musí stále obnovovat, aby si jednotlivé tkáně uchovaly svou vitální aktivitu, musí být ve stravě obsaženo dostatek látek, ze kterých si tělo může vytvořit potřebné látky k obnově a podpoře aktivity vlastních tkání. Při zvýšené potřebě ochrany tkání a hlavně buněčných membrán, které obsahují fosfolipidy, je třeba takových látek dodávat i ve formě vhodných doplňků stravy.
1) Velíšek J., Hajšlová J.: Chemie potravin, 3. vydání, OSSIS, Havlíčkův Brod, 2009
2) Kára J.: Ether fosfolipid PNAE proti nádorovým buňkám: Prevence a terapie metastáz, třetí upravené vydání, květen 2004, strana 18, tab. 1: Distribuce radioaktivity 14C-PNAE(s) a 14C-značených metabolitů v orgánech myší po opakovaných i.v. injekcích 14C-PNAE(s) myších BSF1 nesoucích sarkom Mc11.
OVOSAN není návykový, neobsahuje konzervační látky ani syntetická barviva. Dlouhodobým sledováním bylo prokázáno, že není toxický pro zdravé buňky organismu.
BAF® nejsou toxické pro embryo ani matku.3)
3) Poučková P., Zadinová M., Pokorná E.: Dvougenerační test reprodukční toxicity BAF® u laboratorních potkanů kmene Wistar, 2011

Hlavní vlastnosti:

  • v OVOSANu bylo dosaženo vysoké koncentrace biologicky aktivních fosfolipidů BAF®
  • je bez jakýchkoliv negativních vedlejších účinků i při dlouhodobé aplikaci
  • nenarušuje žádné léčebné postupy

 

Dávkování

Doporučená denní dávka jsou 3 až 9 kapslí denně; při stavech vyčerpanosti a oslabení organismu 9 kapslí denně. Pro děti od 3 let 1-2 kapsle denně.
Kapsle užívejte nejlépe po jídle. Je vhodné zajistit zvýšený přívod tekutin (cca 2,5 litrů denně) pro dobrou činnost ledvin a dostatečně rychlé vyplavování toxických látek z organismu.

Dávkování doporučujeme konzultovat s lékařem na bezplatné poradenské lince OVOSAN 800 201 210.

 

Složení

Slunečnicový olej rafinovaný, vaječný extrakt (fosfolipidy, neutrální lipidy), želatina, zvlhčující látka glycerol, voda čištěná.
Složení 1 kapsle Vaječný extrakt 150 mg z toho - vaječné Biologicky Aktivní Fosfolipidy BAF® min. 75 mg - cholesterol  max. 1 mg Slunečnicový olej rafinovaný 350 mg Želatinový obal (želatina, glycerol, voda) 180 mg V kapsli dochází k postupnému oddělení účinné látky. Tímto přirozeným procesem se v kapsli vytváří úsada, která je pro výrobek charakteristická.

 

Upozornění

Přípravek není určen pro děti do 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí. Nenahrazuje pestrou stravu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

 

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.