Domů / Podle výrobce / NOVENTIS s. r. o.

Rybí olej cps.30 (Noventis)


Žádné hodnocení. Kód: 8595014720300 Produktové číslo: 8595014720300
Doplněk stravy - přírodní zdroj vitamínů A a D
Kategorie: Doplňky stravy
Produkt již není v prodeji
Rybí olej cps.30 (Noventis)

Doplněk stravy

Vitamíny A + D 

  • imunita
  • zdravé kosti a zuby

Rybí olej je přírodním zdrojem vitamínů A a D. Vitamín A je důležitý pro udržení normálního stavu sliznic, pokožky, zraku a také imunitního systému. Vitamín D je významný pro správnou funkci kostry a chrupu a přispívá také k zachování dobré funkce imunitního systému.

Denní dávka obsahuje

  3 kapsle *% ve 3 kapslích 6 kapslí *% v 6 kapslích
Rybí olej 1290 mg   2580 mg  
z toho vitamín A min. 234 μg 29,1 % min. 468 μg 58,2 %
z toho vitamín D min. 1,95 μg 39 % min. 3,9 μg 78 %

*% referenční hodnota příjmu

Složení: Rybí olej (PhEur), želatina, zvlhčující látky glycerol a sorbitol, voda čištěná.

Obsah: 30 měkkých želatinových kapslí.
Hmotnost obsahu 17g.

Dávkování: Děti 1 kapsle 3krát denně, dospělí 1-2 kapsle 3x denně, polykat, nekousat.
Doporučené dávkování se nesmí překračovat.

Upozornění: Není určeno pro děti do 3 let.
Ukládat mimo dosah dětí.
Neužívejte při poruchách krevní srážlivosti nebo užíváte - li jakékoliv léky ovlivňující krevní srážlivost. Není určeno jako náhrada pestré, vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Užíváte-li jakékoliv léky nebo doplňky stravy, poraďte se o vhodnosti užívání tohoto doplňku stravy se svým lékařem.

Skladování: Uchovávejte při teplotě od 15°C do 25°C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.

Jedna lžíce rybího oleje denně byla pro mnohé z nás nedílnou součást dětství. Nikomu příliš nechutnal, ale byl zdravý a rodičovská autorita tak silná. Nyní jej nemusíte polykat v jeho tekuté formě, můžete zvolit příjemnější variantu – kapsle. Rybí olej lékopisné kvality obsahuje vitamíny A a D, které jsou důležité pro správný vývoj a funkci kostry a chrupu. Vitamín D má navíc klíčovou roli v imunitním systému. Jedno balení Rybího oleje obsahuje 30 měkkých želatinových kapslí, přičemž doporučené dávkování je pro děti 1 kapsle 2-3x denně, dospělí 1-2 kapsle 2-3x denně.

Rybí olej je přírodním zdrojem vitamínů A a D a též nenasycených mastných kyselin. Dostatek vitamínu A je pro naše tělo nezbytný kvůli udržení normálního stavu sliznic, pokožky, zraku a také imunitního systému. Kromě rybího oleje můžete vitamín A nalézt také v jiných potravinách - játrech, mrkvi, špenátu, kapustě, petrželové nati, melounu, meruňkách, zelí, brokolici, kukuřici, dýni, máslu, vaječném žloutku a v menším množství také v mléce či třešních.

Vitamín D je významný zase pro správnou funkci kostry a chrupu a přispívá také k zachování dobré funkce imunitního systému. Naše tělo jej získává, pro mnohé velmi příjemným způsobem, čili mírným pobytem na sluníčku. Z potravin má své zastoupení v určité míře také v mléce a vaječných žloutcích.

V rybím oleji jsou však kromě kombinace vitamínu D a A obsaženy také nenasycené mastné kyseliny, které si naše tělo nedokáže vyrobit samo. Příjem rybího oleje do naší stravy je proto nejen opodstatněný, ale i velmi důležitý. Pro ty, kteří z jakéhokoli důvodu jej v běžné stravě nepřijímají dostatečně, je vhodné jej tělu dodat například formou doplňku stravy v kapslích

 

 

Upozornění:

Není určeno pro děti do 3 let. Ukládat mimo dosah dětí. Neužívejte při poruchách krevní srážlivosti nebo užíváte-li jakékoliv léky ovlivňující krevní srážlivost. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Užíváte-li jakékoliv léky nebo doplňky stravy, poraďte se o vhodnosti užívání tohoto doplňku stravy se svým lékařem. Budete-li mít problémy s krvácením či krevním tlakem, přerušte jeho užívání a poraďte se s lékařem.

 

Nežádoucí účinky:

Při běžných dávkách jsou nežádoucí účinky minimální. Olej je tolerován do dávky 3 g denně. Ve vyšších dávkách však může působit říhání, zápach z úst, pálení žáhy, zvracení, průjem, krvácení z nosu a útlum imunitního systému. Pokud užíváte léky snižující krevní tlak či ovlivňující srážlivost krve, pak mějte na paměti, že rybí olej působí snížení tlaku a snížení krevní srážlivost, účinky těchto léčiv a rybího oleje se tedy sčítají. Budete-li mít problémy s krvácením či tlakem poraďte se s lékařem či lékárníkem.

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.