Domů / Péče o tělo / Tělová kosmetika / Péče o nohy

Phyteneo Kolodium forte 10 ml


Žádné hodnocení. Kód: 8594071270100 Produktové číslo: 8594071270100
Kosmetika - Přípravek pro šetrné odstranění bradavic, kuřích ok a ztvrdlé kůže.
Dostupnost: Poslední kusy na skladě!
190,00 Kč , plus doprava
 
Phyteneo Kolodium forte 10 ml

Zdravotnický prostředek Kolodium forte je určen pro šetrné a nebolestivé odstraňování bradavic, kuřích ok a ztvrdlé, zrohovatělé kůže pomocí tzv. keratolytického účinku. Jedná se o bezpečnou terapii první volby.

Dosahovaný účinek je založen na působení kyseliny salicylové, která změkčuje povrchovou vrstvu pokožky a má schopnost rozpouštět mezibuněčnou hmotu tzv. keratolytickým účinkem (odloučení svrchní, plně keratinizované vrstvy kůže). Tento účinek je navíc podpořen působením kyseliny mléčné, která má také leptající účinek a snižuje hyperkeratózu.

Přípravek obsahuje dále čištěnou terpentýnovou silici z borovicové pryskyřice (Terebinthinae etheroleum rectificatum) v množství 0,16 % (w/w). Terpenové sloučeniny pinen, camphen a limonen působí antisepticky, podporují prokrvení tkáně, zvyšují resorpci patologicky změněné tkáně a přispívají k tvorbě granulační tkáně.

 

Velikost balení je 10 ml.

Dávkování a způsob užití

Aplikujte 1-3 kapky 2x denně. Nanášejte nejlépe tyčinkou uzávěru či dřevěným párátkem na postižené místo.

Složení

Alcohol, Acidum lacticum, Acidum salicylicum, Nitrocellulose, Chelidonii extractum fluidum, Thuya Occidentalis Extract, Ricinus Communis Oil, Terebinthinae etheroleum redtificatum, Ethyl Acetate.

 

Obsah léčivých (*) a účinných látek v 1 g roztoku: Terpentýnová silice* 1,6 mg, Extrakt z vlašťovičníku většího* 0,02 g, Kyselina salicylová 0,16 g, Kyselina mléčná 0,16 g. Pomocné látky: Thuja occidentalis extraktum, Nitrocelulosa, Ricinový olej.

Upozornění

Nepoužívejte u dětí mladších 3 let, děti mladší 15 let by měly prostředek používat pod dozorem dospělých.

Přípravek nelze používat, jestliže je pacient hypersenzitivní na kteroukoliv látku uvedenou ve složení přípravku. Přípravek se nesmí aplikovat na zdravou pokožku a sliznice, na bradavice v oblastech genitálu a konečníku a na mateřská znaménka.

 

V ojedinělých případech se jako nežádoucí účinek může vyskytnout pálení v místě aplikace, případně při nanesení na zdravou pokožku může dojít k jejímu podráždění.

 

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.