Domů / Zdravotnické prostředky / Cestovní medicína

URGO BURNS Na popáleniny lipidok. síťka 5x5cm 6ks


Žádné hodnocení. Kód: 2936525 Produktové číslo: 3546895509312
Sterilní síťka určená k použití pro domácí ošetření popálenin 1. stupně, povrchových popálenin 2. stupně a povrchových rad.
Dostupnost: Zboží není skladem (o dostupnosti Vás budeme informovat po přijetí objednávky)
180,00 Kč , plus doprava
 
URGO BURNS Na popáleniny lipidok. síťka 5x5cm 6ks

URGO Burns Na popáleniny lipidokoloidní síťka* ulevuje od bolesti a hojí poranění kůže, často vzniklé z důvodu více či méně dlouhého styku s tepelným zdrojem. Velmi tenká vlákna, která jsou od sebe vzdálená 0,5 mm zajišťují že se síťka netřepí, žádné vlákno se nedostane do rány, nedochází k mokvání pokožky v okolí rány a nedochází k poničení nově vytvořené tkáně při odstraňování náplasti. Podporuje hojení tím, že vytváří vhodné prostředí pro hojení rány. Dle klinických studií dochází po aplikaci ke zmírnění bolestivosti (u 92 % testovaných byl zjištěn pokles bolestivosti, úplné vymizení bolesti pak zaznamenalo 53 % testovaných osob**)

URGO BURNS Na popáleniny lipidokoloidní síťka 6 ks

Sterilní síťka určená k použití pro domácí ošetření popálenin 1. stupně, povrchových popálenin 2. stupně a povrchových rad.

  • Zmírňuje bolest ihned po aplikaci**
  • Urychluje hojení rány díky kombinaci hydrokoloidních částic a vazelíny
  • Síťka je bezbolestně snímatelná a nelepí se k ráně

 

Návod k použití:

 

  1. U povrchových popálenin 2. stupně ránu nejdříve 15 minut zchlaďte pod studenou vodou, abyste zamezili šíření popálení.
  2. Očistěte ránu antiseptickým přípravkem bez alkoholu.
  3. Důkladně osušte sterilním obvazem. Pokud se vám vytvořil puchýř, nikdy do něj nezasahujte, působí jako ochrana před infekcí. Pokud sám praskne, ránu vydesinfikujte.
  4. Je-li to nutné, upravte síťku na požadovaný formát pomocí čistých a desinfikovaných nůžek. Přiložte na postižené místo, tak aby byla celá rána zakrytá a aplikujte druhou vrstvu v podobě sterilního obvazu, který zafixujte pružnou páskou. Nepoužívejte, pokud je poranění větší než samotná sterilní náplast. Hojení trvá obvykle pět až šest dnů. Obnovení prvního krytí je nutné provést po 24 hodinách, poté každých 48 hodin.

 

Vhodný pro:

 

Pro všechny věkové kategorie

 

Obsah balení:

 

6 kusů síťky 5x5cm

 

Kontraindikace:

 

Nepoužívejte u hlubokých popálenin 2. stupně, 3. stupně nebo při popálení na obličeji. V těchto případech je nezbytné dodržovat doporučení lékaře.

 

Upozornění:

 

Určeno k místnímu ošetření ran, jejichž velikost nepřesahuje velikost krytí. Při rozsáhlejších popáleninách je žádoucí, aby náplast přesahovala poraněné místo, aby mohla absorbovat výměšek. Pokud se poraněné místo nezačne hojit do šesti dní, pokud se dostaví klinické příznaky místní infekce (zčervenání neporaněné pokožky, bolest, …) a v případě poranění u dětí, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka. Uchovávejte mimo teplo, světlo a vlhkost.

 

*Zdravotnický prostředek

**Klinická studie provedená u 30 osob, která pomocí video-mikroskopie hodnotila rychlost hojení standardizovaných povrchových ran způsobených sukční bublinou. Extrakt ze studie c. 100801 – Laboratoire DERMSCAN.

 

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.